Skip to content

Dolgu Uygulaması

Kişinin dokusu ile uyumluluk gösteren dolgu maddeleri deri, deri altı veya kemik üstüne enjekte edilerek söz konusu bölgelerdeki hacim kaybı giderilir. Özellikle hyaluronik asit içeren dolgular sayesinde deride var olan ancak zamanla azalan hacim tekrar kazandırılır.

Bu da yüzde oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesini, çukurların yeniden yapılandırılmasını sağlar. Ayrıca dolgularla ince dudaklar ve elmacık kemikleri de belirginleştirilir.

Uygulamanın öncelikli hedefi; yüzde hacim kaybı olan bölgeleri doldurmak, burun ile dudak köşeleri arasındaki olukları ve dudak çevresindeki barkod çizgileri gidermek, yanak ve elmacık kemiğini belirginleştirmek, gözaltı çukurları ve morlukları iyileştirmek şeklinde sıralanabilir. Dolgu uygulaması ayrıca el, boyun ve dekolte bölgesinde cilt gençleştirmede de kullanılır.

Birçok dolgu maddesi jel kıvamında hazır steril enjektörler halinde üretilir ve istenilen bölgeye enjekte edilir. Uygulama öncesinde ağrı hissini minimuma indirmek için anestezik krem uygulaması yapılır. Bu uygulamada etkiyi görmek için beklemek gerekmez. İşlem sonrası etki hemen görülür.

Kalıcılık süresi kullanılan dolgu malzemesinin yoğunluğuna göre ve kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte en az 6-12 aydır.