Skip to content

Kalıcı Makyaj | Mikropigmentasyon

Mikro pigmentasyon nano incelikte iğnelerle pigmenti deri altına yerleştirme işlemidir. Bu yöntem ile kaş hacimlendirme, dudak renklendirme ve dipliler uygulamaları yapılmaktadır .

◦ Mikro pigmentasyon kaş hacimlendirme işlemi
Kaşın şeklini değiştirmeden, doğal kıl yönünde kaş hacminin artırılması ile doğal sonuçlar elde edilir. Kullanılan pigmentlerin alerjik testlerden geçmiş ve belirli sağlık kuruluşları tarafından mutlaka onaylanmış olması, alınacak tıbbi ve estetik sonuçlar açısından çok önemlidir. Uygulamadan önce doğru şekli bulmak adına ölçümler ve modelleme yapılır , karar verildikten sonra yaklaşık 2 saat sürecek olan işlemde acı hissedilmemesi için kaş bölgesi anesteziyle uyuşturulur. Ortalama bir ay sonrasında kontrol için yeniden bir seans yapılır ve kaşa son şekil ve renk verilerek mikro pigmentasyon işlemi sonlandırmış olur. İşlemin kalıcılığı en fazla iki yıl sürmektedir.

◦ Dipliner uygulaması
Kozmetik alerjisi olanların, makyaj yapmakta zorlananların, sporcuların, gözlerinin daha anlamlı ve net görünmesini isteyen herkesin tercih ettiği bir işlemdir. Bu işlem yaklaşık 1 ila 1,5 saat sürer. İşlemde acı hissedilmemesi için işlem yapılacak bölge krem ile uyuşturulur. Kirpik dibine ince bir çizgi halinde uygulama yapılır, doğal bir dipliner görüntüsü kirpik dibini belirginleştirdiği için aynı zamanda daha yoğun bir kirpik görüntüsü de yaratmaya yardımcı olur. İşlemin kalıcılığı en fazla bir yıl sürmektedir.

◦ Dudak renklendirme
Dudak hatlarının zamanla incelmesi ve belirginliğini kaybetmesi sebebiyle dudaklar daha solgun görünebilir , bunun yanı sıra renk eşitsizliklerini ortadan kaldırmak ya da dudaklarınızın daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlamak için uygulanabilecek kalıcı bir işlemdir. Kişinin ten rengine uygun renk tonları seçilerek en doğal sonucun elde edilmesi hedeflenir. İşlem sırasında ağrı hissedilmemesi için dudaklar krem ile uyuşturulur. İşlem süresi ortalama 2 saattir . Kalıcılığı 1,5 ile 2,5 yıl arasında değişkenlik gösterebilir.