Skip to content

Nöral Terapi

Otonom Sinir Sistemi kaynaklı hastalıkların tanı ve tedavisinde kullandığımız tıbbi bir metod’dur. Klasik tedavi yöntemleriyle tedavi edilemeyen bir çok rahatsızlık aslında Otonom Sinir Sisteminden  kaynaklanarak oluşan  fonksiyon bozukluklarıdır.

BOZUCU ALAN  dediğimiz Blokaj Noktaları, patolojik  sinyaller ile otonom sinir sisteminin regülasyonunu bozarlar.

Bozucu alanların ortaya çıkmasına birçok faktör sebep olabilir.Bunlar arasında; fiziksel travmalar,geçirilmiş infeksiyonlar gereksiz kullandığımız ilaçlar,çevre ve hava kirliliğiyle vüdumuzda biriken ağır metaller ve psikolojik travmaları sayabiliriz . 

Oluşan  bozucu alanlara bağlı olarak , bozucu alanın çok daha uzağında şikayetler görülebilir. Örneğin herhangi bir ameliyata bağlı yara izinden dolayı geçmeyen omuz sırt ağrılarından bahsedebiliriz

UYGULAMA

Tedavi; SF ile seyreltilmiş lokal anestezik cilt katına (intradermal) çok az miktarda  injekte edilerek yapılır.

Amaç; Bozucu Alan’ların sebep olduğu blokajı ortadan kaldırmaktır.İnjeksiyonla hücre elektriksel potansiyeli yeniden doğal haline döndürülür.

Seans sayısı kişinin şikayetinin durumuna bağlı olarak değişmektedir.Haftada 1-2 veya 3 senans gerekebilir. Sonuç veya cevap ilk seans dan itibaren görülebileceği gibi 3-5. seanslarda da fark ortaya çıkabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Nöral Terapi, cerrahi müdahele gerekir tanısı konmamış tüm kas iskelet sistemi ağrılarında, stres ve strese bağlı şikayetlerde, uyku bozukluklarında ,kilo problemlerinde, mide barsak şikayetlerinde vb durumlarda kullanılabilir.